Lietuvos nacionalinis dailės muziejus rengia parodą "Aniceta, Stasys, Teresė, Jonas, Janė, Petras, Mykolas, Uršulė, Anupras ir kiti. Čiabuvių pasakojimai"

Lietuvos nacionalinis dailės muziejus rengia parodą "Aniceta, Stasys, Teresė, Jonas, Janė, Petras, Mykolas, Uršulė, Anupras ir kiti. Čiabuvių pasakojimai", kuri vyks kitų metų liepos-rugsėjo mėnesiais Nacionalinėje dailės galerijoje. Paroda skiriama regionuose gyvenančioms bendruomenėms: nagrinėjama kaip skirtingais laikotarpiais (caro metais, tarpukariu bei sovietmečiu), diegta propaganda apie lietuvio tapatybę (tenka pripažinti, jog ir bevystoma šiandien), kuriant įvairiausius įvaizdžius, ne visada atitinkančius tuometinio/esamo laiko tikroves. Tad šia paroda bandome atsiriboti nuo sukurtų stereotipų ir suteikti galimybę prabilti dažnai nematomam, negirdimam vietos žmogui. Kaip suprantate, šia paroda ne deklaruojame tam tikras "tiesas", o priešingai - keliame klausimus ir kviečiame diskutuoti. Galerijoje bus eksponuojami tautodailės kūriniai, fotografijos ir kiti eksponatai, liudijantys autentišką pasaulėjautą ir buitį.

Paroda kuria istorinį pasakojimą, tuo tarpu Jūsų dalyvavimas projekte, papildytų probleminį turinį, atskleistų dabarties tapatybės sampratas. Bendradarbiaujant su Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjunga, norėtume pasiūlyti Jūsų bendruomenei prisidėti prie šio projekto. Kviestume Jūsų bendruomenės narius parodos veikimo laikotarpiu (2021 m. liepos-rugsėjo mėnesiais, laiką suderintume atskirai) atvykti į parodą (transporto kaštus į ir iš parodos turėtų padengti pati vietos bendruomenės organizacija) ir tapti jos tiesioginiais dalyviais. Numatyta tokia preliminari programa: ekskursija po parodą su gidėmis/parodos kuratore; kavos bei užkandžių pertrauka, bendras pasidalinimas įspūdžiais; kūrybinės dirbtuvės su menininku/e, asmeninės istorijos.

Jei manote, jog jūsų bendruomenei būtų įdomu prisidėti prie šio projekto, nekantriai laukčiau laiško el. paštu ugne.makauskaite@lndm.lt iki lapkričio 20 d. ir galėtume aptarti planus konkrečiau su jumis asmeniškai. Be galo tikimės, jog tai bus mūsų bendra graži bendradarbiavimo pradžia!