PROJEKTĄ REMIA LIETUVOS RESPUBLIKA

Bendruomenių paslaugų kelias „Jotvingių keliu į dabartį“

Maršrutas: Rudamina – Naujoji Kirsna – Kalniškės mūšio vieta – Krosna – Šeštokai

Keliaudami šiuo maršrutu, aplankysite gražiausias regiono vietas, susipažinsite su vietos gyventojais, jų kasdieniniais darbais, krašto papročiais, istorija.

Maršrutas skirtas visoms amžiaus grupėms.

Maršrutas organizuojamas šiltuoju metų laiku.

Pramogos vedamos lietuvių kalba.

Maršruto ilgis – apie 12 km, trukmė – 4 val.

Išsamus maršruto aprašymas

1-oji maršruto stotelė – Rudaminos miestelis, kuriame Jūs būsite pakviesti aplankyti ypatingą vietą – Rudaminos piliakalnį, ant kurio, pasak legendos, buvo karūnuotas pirmasis Lietuvos karalius Mindaugas. Pasiklausę pasakojimo ir pasigrožėję nuo piliakalnio atsiveriančiu nuosta­biu aplinkinių apylinkių vaizdu, būsite pavaišinti natūralia, čia pat esančiuose laukuose surinkta, kruopščiai išdžiovinta ir ant laužo ugnies išvirta lauko augalų arbata. Nusileidę nuo piliakalnio, aplankysite ankstyvojo baroko stiliaus Rudami-nos Švč. Trejybės bažnyčią, susipažinsite su ilgus amžius menančia jos istorija.

2-oji maršruto stotelė – Naujosios Kirsnos kaimas, kuriame Jus su dainomis sutiks N. Kirsnos kaimo bendruomenės kolektyvas. Jaukiose bendruomenės patalpose Jūsų lauks šeimininkių paruoštos jotvingiškos vaišės ir atraktyvus pasakojimas apie tradicinius krašto patiekalus.

Pasistiprinę būsite pakviesti stebėti Šeštokų etnografinės Prano Dzūko sodybos mėgėjų te­atro „Sodžius“ linksmą spektaklį, kurio metu, pažadame, nenustosite šypsotis.

3-oji maršruto stotelė – Kalniškės mūšio vieta,

kurioje išklausysite pasakojimą apie 1945 m. gegužės 16 d. įvykusį patį nuožmiausią ir didžiausią Lietuvos partizanų mūšį su reguliariąja sovietų kariuomene, tapusį viso pokario pasipriešinimo okupacijai simboliu.

4-oji maršruto stotelė – Krosnos miestelio kermošius, kuriame jau prie vartų Jus pasitiks kermošiaus šauklys, kviečiantis užsukti ir ne tik akis pa­ganyti į prekybininkų siūlomas gėrybes, bet ir jų paragauti bei įsigyti. Kermošiaus sūkuryje be prekybininkų sutiksite muzikan­tus, Džiugą, Visažinę, Apsukruolę, Tvarkdarį, Triukšmadarį. Personažai Jus džiugins atrakci­jomis, šokiais ir dainomis.

5-oji maršruto stotelė – Šeštokų miestelis, išskirtinis savo istorija, susijusia su geležinkeliu. Čia galima apžiūrėti autentišką geležinkelio stotį. Apsižvalgę miestelyje, turėsite galimybę užsukti į vietos kavinę pasistiprinti tradi­ciniais jotvingiškais patiekalais, ruošiamais iš autentiškų produktų.

© 2019 Bendruomenių paslaugų keliai| Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress
Sprendimas: Gordej Smirnov