PROJEKTĄ REMIA LIETUVOS RESPUBLIKA

Bendruomenių paslaugų kelias „Veisiejų krašto pramogos“

Pirmasis maršrutas: Veisiejai–Varnėnai– Barčiai

Kultūrinė, edukacinė, pažintinė progra­ma. Laikydamiesi maršruto apsilankysite vienose iš gražiausių Veisiejų regioninio parko vietose, susipažinsite su Varnėnų kaimo gyventojais, jų kasdieniniais darbais, krašto kulinariniu paveldu, papročiais ir istorija. Pasiklausysite Barčių kaimo moterų dainų ir sudalyvausite linksmuose žaidimuose.

Maršrutas skirtas visoms amžiaus grupėms.

Maršrutas organizuojamas šiltuoju metų laiku.

Pramogos vedamos lietuvių kalba.

Maršruto ilgis apie 10 km, trukmė – 4 val.

 

Išsamus pirmojo maršruto aprašymas

1-oji maršruto stotelė Viesiejų miestas, kuriame aplankysite istorinę miesto dalį, Veisiejų Šv. Jurgio bažnyčią su fundatorių krip­tomis ir šv. Jurgio skulptūrų ekspoziciją, buvu­sio Veisiejų dvaro fragmentus, Veisiejų krašto muziejų, skulptūrų parką, turėsite galimybę paplaukioti laivu Ančios ežere.

2-oji maršruto stotelė – Varnėnų kaimas, kuriame aplankysite kaimo bendruomenės narių užaugintą vaistažolių sodą. Šiame sode auga daugiau nei 70 skirtingų vaistinių augalų. Būsite supažindinti su naudingomis augalų savybėmis bei pavaišinti pasirinkta vaistažolių sode užaugintų augalų arbata.

Pasisėmę žinių ir paskanavę arbatos, būsite pakviesti sudalyvauti edukacinėje tradicinių dzūkiškų bandų kepimo programoje. Šis bulvi-nis patiekalas turi gilias tradicijas Dzūkijos krašte. Susipažinę su dzūkiškų bandų ruošimo paslap­timis, būsite maloniai pakviesti paskanauti šio patiekalo. Kad apetitas būtų geresnis, Jus linksmins Barčių kaimo bendruomenės kolektyvas. udingomis augalų savybėmis bei pavaišinti pasirinkta vaistažolių sode užaugintų augalų arbata.

Pasistiprinę dzūkiškomis bandomis, susipažinsite su tradiciniu, tačiau šiomis die-nomis vis labiau pamirštamu ūkio darbu – karvės melžimu. Išklausę pasakojimą apie šių naminių gyvulių auginimą ir priežiūrą, turėsite galimybę patys išmokti melžti ir įsitikinti, kad, norint gauti pieno, karvę traukti reikia ne už uodegos…

 Antrasis maršrutas: Veisiejai–Gegutė–Barčiai

Keliaudami šiuo maršrutu, apsilankysite vaizdin­gose Veisiejų regioninio parko vietose, pabu­vosite tarp ežerų įsikūrusiame nuostabiame Gegutės kaime, susipažinsite su kaimo isto­rija, žirgininkystės tradicijomis. Galėsite iš arti susipažinti su pynimo iš vytelių amatu, pasiklau­syti prisiminimų apie didingą žygi žirgais iki Juodosios jūros. Pasiklausysite Barčių kaimo bendruomenės kolektyvo dainų ir sudalyvausite jų organizuojamuose žaidimuose.

Maršrutas skirtas visoms amžiaus grupėms.

Maršrutas organizuojamas visus metus.

Pramogos vedamos lietuvių kalba.

Maršruto ilgis – 15 km, trukmė – 4 val.

Išsamus antrojo maršruto aprašymas

1-oji maršruto stotelė Viesiejų miestas, kuriame aplankysite istorinę miesto dalį, Veisiejų Šv. Jurgio bažnyčią su fundatorių krip­tomis ir šv. Jurgio skulptūrų ekspoziciją, buvu­sio Veisiejų dvaro fragmentus, Veisiejų krašto muziejų, skulptūrų parką, turėsite galimybę paplaukioti laivu Ančios ežere.

2-oji maršruto stotelė – Gegutės kaimas, kuriame Jums bus pristatytas pynimo iš vytelių amatas. Edukacinės programos metu meistras atskleis pynimo paslaptis bei turėsite galimybę savo rankomis pasigaminti suvenyrą iš vytelių.

Gegutės kaimo bendruomenė išskirtinė tuo, kad savo narių tarpe turi žmogų, dalyvavusį žygyje žirgais iki Juodosios jūros. Būsite supažindinti su žirgininkystės istorija, pasiklausysite įtraukiančio pasakojimo apie žygį.

Susipažinę su žirgininkystės teorija, būsite pakviesti į ekskursiją žirgais vaizdingais maršrutais, besidriekiančiais Šlavanto ežero pakrantėmis. Atsipūsti ir pasistiprinti gardžiais pietumis galėsite Šlavanto ežero saloje esančioje stovyklavietėje, kur Jums meninę programą demonstruos Barčių kaimo bendruomenės kolektyvas.

PL

© 2019 Bendruomenių paslaugų keliai| Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress
Sprendimas: Gordej Smirnov